Mikulášská nadílka pro Dětský domov v Tachově

Nadační fond Kolowrátek již řadu let podporuje Dětský domov v Tachově. Tradiční mikulášská besídka tentokrát proběhla v pražském Kolowratském paláci.

Ve čtvrtek 1. prosince se totiž zástupci tachovského Dětského domova účastnili také veřejné akce pořádané Národním divadlem na náměstí Václava Havla, která byla spojena s dalším charitativním projektem pod názvem Dejme dětem šanci.

Předsedkyně Správní rady nadačního fondu Kolowrátek, JUDr. Dominika Kolowrat-Krakowská společně s členy správní rady Mgr. Eliškou Barthelemy a JUDr. Františkem Vyskočilem, Ph.D. přivítala hosty z Dětského domova v Tachově v čele s ředitelem Zdeňkem Kropáčem v historických prostorách Kolowratského paláce, kterými je ráda provedla.

Děti se zajímaly o historii rodiny Kolowrat-Krakowské, ale také o činnost Nadačního fondu Kolowrátek. Po prohlídce všichni dostali mikulášskou nadílku. Balíčky se sladkostmi byly připravené samozřejmě i pro ty děti, které do Prahy nedorazily, a tak jim je jejich kamarádi doručili i s mnoha pozdravy a přáním krásného adventu, příjemně strávených Vánoc a úspěšného vstupu do nového roku.

Nadační fond Kolowrátek však měl pro zástupce Dětského domova v Tachově ještě jedno překvapení. Tím byl šek na 60 tisíc korun! Částku vybrali pracovníci Kolowratových lesů při Mysliveckém bálu na Přimdě. Šlo o výtěžek ze vstupného, tomboly a dražby jelena evropského.

Prostředky jsou, stejně jako v minulém roce, určeny na doplňkovou činnost dětí, resp. jejich volnočasové aktivity, mezi něž patří různé kroužky, výlety či pobyty na horách.

Ještě před tím, než se všichni účastníci tohoto milého setkání společně vypravili na Piazettu Národního divadla, která je nově nazvána jako náměstí Václava Havla, zazpívali si několik lidových písní a koled společně s hudebním souborem Kaštánek.

Šlo vlastně o malou generálku toho, co je čekalo během vystoupení při akci Dejme dětem šanci, kde vystupovali i zástupci dalších dětských domovů.

Právě pro dětské domovy byly určeny finanční prostředky vybrané při prodeji vánočních ozdob, o jejichž zkrášlení se postarali přímo na náměstí umělci Národního divadla. Jeho ředitel prof. MgA. Jan Burian pak návštěvníkům rozléval vánoční punč, a tak se všichni po skončení akce rozcházeli příjemně naladěni vánoční atmosférou.