Aktuality

Certifikát PEFC C-o-C

Společnost Kolowratovy lesy se stala držitelem certifikátu spotřebitelského řetězce PEFC C-o-C.

více

Valná hromada HS Střeble 2023

Dne 28.2.2023 se uskuteční zasedání valné hromady Honebního společenstva Střeble, IČO: 71158880. Zasedání proběhne v 9.00 hod. v kanceláři lesní správy Kolowratových lesů, Diana 26, 348 07 Rozvadov.

více

Valná hromada HS Střeble 2022

Dne 21.3.2022 se uskuteční zasedání valné hromady Honebního společenstva Střeble, IČ: 711 58 880. Zasedání proběhne v 9.00 hod. v kanceláři lesní správy Kolowratových lesů, Diana 26, 348 07 Rozvadov.

více

Valná hromada HS Střeble 2021

Dne 24.2.2021 se uskuteční zasedání valné hromady Honebního společenstva Střeble, IČ: 711 58 880. Zasedání proběhne v 9.00 hod. v kanceláři lesní správy Kolowratových lesů, Diana 26, 348 07 Rozvadov.

více

Valná hromada HS Střeble 2020

Dne 9.3.2020 se uskuteční zasedání valné hromady Honebního společenstva Střeble, IČ: 711 58 880. Zasedání proběhne v 10.00 hod. v kanceláři lesní správy Kolowratových lesů, Diana 26, 348 07 Rozvadov.

více

XIX. Jízda Saši Kolowrata

V sobotu 15. června se v Přimdě uskutečnil 19. ročník Jízdy Saši Kolowrata. Jízda byla pořádána také jako memoriál Františka Tomáše hraběte Kolowrat-Krakowského, který tradici jízdy v roce 2001 založil.

více

Valná hromada HS Střeble

Dne 27.2.2019 se uskuteční zasedání valné hromady Honebního společenstva Střeble, IČ: 711 58 880. Zasedání proběhne v 9.00 hod.

více

Nadační fond Kolowrátek oslavil 10. narozeniny mysliveckým bálem na Přimdě

V pátek 16. listopadu 2018 zorganizovali zaměstnanci Kolowratových lesů na Přimdě již 7. ročník benefičního mysliveckého bálu. Večer slavnostně zahájili ostrostřelci ze Stříbra výstřelem z historických zbraní a následně všem přítomným představili sabráž, netradiční způsob otevírání lahve šampaňského šavlí.

více

Na Svatohubertské mši vystoupili trubači Kolowratových lesů

Dne 3. listopadu 2018 se v prostorách klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech konala Svatohubertská mše, kterou sloužil P. Mgr. Miroslav Martiš z plzeňské římskokatolické farnosti. Farář požehnal lovcům, lesům, zvířatům a celé přírodě. Myslivci kvůli požehnání položili před oltář uloveného jelena siku.

více

Zákaz vstupu do lesa

Rada města Tachova schválila dne 26. 9. 2018 Nařízení č. 1/2018, kterým se zakazuje vstup do lesa v LHC Kolowratovy lesy, polesí Diana.

Zákaz vstupu je vyhlášen z důvodu ochrany zdraví a bezpečnosti občanů po poškození lesa větrnou kalamitou. Zákaz vstupu do lesa je platný do konce roku 2018.

Děkujeme za pochopení.

více

Benefiční myslivecký bál pro Nadační fond Kolowrátek

Zaměstnanci Kolowratových lesů, a.s. uspořádali v Přimdě, poslední listopadový pátek, již 6. ročník oblíbeného benefičního mysliveckého bálu. Trubači Kolowratových lesů zahájili večer slavnostní fanfárou, po které následovala úvodní slova JUDr. Dominiky Kolowrat-Krakowské a vedoucího správy Kolowratových lesů Ing. Vladimíra Šístka.

více

Klenoty naší krajiny – Český les

V rámci 3. série úspěšného dokumentárního cyklu České televize o výjimečných lokalitách nacházejících se v chráněných krajinných oblastech České republiky, představil herec Miroslav Vladyka v režii P. Všelichové i Chráněnou krajinnou oblast Český les.

více

XVII. Jízda Saši Kolowrata

V sobotu 17.6.2017 se v Přimdě uskutečnil 17. ročník mezinárodní Jízdy Saši Kolowrata, automobilového a motocyklového závodníka, aviatika, filmového producenta, kameramana, režiséra a vedoucí postavy rakouské kinematografie.

více

XVII. ročník Jízdy Saši Kolowrata

V sobotu 17. června se uskuteční v Přimdě u Tachova již XVII. ročník Jízdy Saši Kolowrata, automobilového a motocyklového závodníka, aviatika, filmového producenta, kameramana, režiséra a vůdčí postavy rakouské kinematografie.

více

Benefiční myslivecký bál pro Nadační fond Kolowrátek

Zaměstnanci Kolowratových lesů, a.s.  uspořádali v Přimdě, poslední listopadový pátek, již 5. ročník oblíbeného benefičního mysliveckého bálu. Slavnostní večer otevřeli úvodní fanfárou Trubači Kolowratových lesů. Následně hosty společně uvítali JUDr. Dominika Kolowrat-Krakowská a Ing. Vladimír Šístek, vedoucí správy  Kolowratových lesů.

více

Český rozhlas 2 zve na filmy Alexandera Josepha Kolowrat-Krakowského

Hosty rozhlasového pořadu Odpoledne s Dvojkou vysílaného 8.9.2016 byli Maximilian Kolowrat-Krakowský a dr. Richard Pecha, autor knihy o Alexanderu Josephu Kolowrat-Krakowském „Benzin & celuloid“. Moderátor Václav Žmolík, si se svými hosty povídal o životě tohoto úspěšného automobilového závodníka ale také filmaře, producenta, jehož 3 nejznámější filmy Královna otroků, Café Elektric a Sodoma a Gomora promítá v měsíci září kino Lucerna.

více

Benzin & celuloid: Automobilový závodník a filmový magnát hrabě Saša Kolowrat

Kniha o životě Alexandera Josepha hraběte Kolowrat-Krakowského vznikla na popud rodiny Kolowrat-Krakowských u příležitosti 130. výročí jeho narození.

Autor Richard Pecha shromáždil řadu faktografických údajů z nevšedního života pozoruhodného Saši Kolowrata, které jsou členěny chronologicky podle jednotlivých roků. Kniha obsahuje 280 reprodukcí dobových fotografií a tiskovin, 20 původních ilustrací a fotoromán podle posledního snímku v produkci Sascha-Filmu „Café Elektric“.

více
1, 2