Na Mikuláše se dětem v tachovském domově předávaly nejen sladkosti

V pátek 6. prosince navštívili členové správní rady Nadačního fondu Kolowrátek v čele s JUDr. Dominikou Kolowrat-Krakowskou dětský domov v Tachově, aby předali dětem mikulášské balíčky plné sladkostí a strávili s nimi příjemné předvíkendové odpoledne.

Samozřejmě u toho nemohli chybět Mikuláš a čert, kteří dětem připomněli, že mají být hodné nejen v prosinci před blížícími se Vánocemi, ale po celý rok. A vzhledem k tomu, že čert vypadal opravdu strašidelně, děti někdy i se slzičkami v očích slibovaly, že hodné opravdu budou.

Během odpoledne si děti, společně s učiteli a zmíněnými hosty, mimo jiné zazpívaly vánoční koledy. Hudebně vše bylo krásně podkresleno klarinetem, tamburínou, kladívky, ale i dudy.

Celý program ovšem měl i jednu oficiální část. Zmínění zástupci nadačního fondu Kolowrátek totiž přijeli do dětského domova v Tachově předat šek na 60.000 korun, který doplnil již dříve věnovaný šek s 30 tisícovou částkou.

Celkových 90.000 Kč totiž bylo vybráno při mysliveckém bálu konaném v pátek 15. listopadu v sále bývalé školy v přírodě na Přimdě. Jeho pořadateli se stali pracovníci Kolowratových lesů a ti se rozhodli, že výtěžek z prodeje vstupenek, lístků do tomboly a z dražby muflona poputuje prostřednictvím nadační fondu Maximiliana, Francescy a Dominiky Kolowrat-Krakowských s názvem Kolowrátek právě ve prospěch dětského domova v Tachově.

Prvních 30 tisíc bylo v podobě šeku slavnostně předáno již během uvedeného bálu. To, že částka bude nakonec o tolik vyšší, čekal opravdu jen málokdo, což potvrdila i JUDr. Dominika Kolowrat-Krakowská, která osobně šek předala řediteli dětského domova Zdeňkovi Kropáčovi. „Jsme doslova nadšeni objemem vybraných prostředků během jediného večera. Uvedený finanční dar by měl jít na volnočasové aktivity dětí, jako jsou např. různé zájmové kroužky, výlety, pobyty na horách a podobně. Za získané prostředky byly také pořízeny nové stoly a židle do jídelny v prostorách tachovského domova,“ prozradila Dominika Kolowrat-Krakowská.

Do konce roku 2013 zbývají již jen jednotlivé dny a proto zástupci nadačního fondu Kolowrátek a Kolowratových lesů již střádají plány, jak podpořit děti z domova v Tachově i v roce následujícím. Hned zjara se tak mohou těšit na exkurzi do Kolowratových lesů, kde jim lesníci s myslivci ukážou, jak se např. zalesňuje, a co všechno obnáší péče o les.

Účast přislíbili i zaměstnanci společnosti Strom Praha zastupující v České republice vyhlášenou značku zemědělské, zahradní, komunální a golfové techniky s názvem John Deere. Děti si tak budou moci část této techniky doslova osahat a podívat se, jak funguje v praxi.

Do té doby ovšem ještě z lesních potoků uteče hodně vody. Ze všeho nejdříve nás čeká zima, jež je pro děti spojená s Vánocemi, ale i se sněhovými radovánkami, kterých si snad i díky pomoci nadačního fondu Kolowrátek užijí více, než kdykoliv předtím.