Myslivecký bál Kolowratových lesů pomohl Dětskému domovu v Tachově

V pátek 15. listopadu 2013 se v sále bývalé školy v přírodě na Přimdě konal druhý ročník Mysliveckého bálu, pořádaný pracovníky Kolowratových lesů. Cílem však nebylo jen se dobře pobavit, ale především pomoci dobré věci. Výtěžek z prodeje vstupenek, lístků do tomboly a z dražby muflona putoval prostřednictvím Nadačního fondu Kolowrátek ve prospěch Dětského domova v Tachově.

„Loňský první ročník dopadl skvěle, a tak věříme, že se letos vybere nemalý finanční obnos,“ uvedla JUDr. Dominika Kolowrat-Krakowská. Již během večera předala řediteli Dětského domova Zdeňkovi Kropáčovi šek na 30.000 korun. V tu chvíli bylo jasné, že peněz bude podstatně více. Nakonec se podařilo nashromáždit neuvěřitelných 90.000 Kč! „Jsme nadšeni z výše výtěžku, přiznám se, že jsme tolik peněz ani nečekali,“ následně zhodnotila Dominika Kolowrat-Krakowská. „Uvedený finanční dar by měl jít na volnočasové aktivity dětí, jako jsou např. různé zájmové kroužky, výlety, pobyty na horách a podobně,“ prozradila. Dětský domov v Tachově má pravidelné sponzory a Kolowratovy lesy patří k těm největším.

Po oficiální části pokračoval ples volnou taneční zábavou pod taktovkou hudební skupiny Music. Všichni se výborně bavili také při vystoupení patnáctileté zpěvačky a členky kolektivu tachovského dětského domova Zuzany Holakovské. Této talentované slečně se podařilo úspěšně složit zkoušky na Pražskou mezinárodní konzervatoř, přestože se nakonec rozhodla do prvního ročníku nenastoupit. Hlavní cenou zmíněné tomboly byla benzinová sekačka John Deere, vzácná skleněná karafa, divočák, koloušci jelena evropského, laně jelena siky nebo muflonče. Program probíhal do pozdních nočních hodin a již nyní se všichni těší na příští ročník.