Aktuality

Roušky pro Dětský domov v Tachově

Vzhledem k nenadálé a těžké situaci v zemi je potřeba pomáhat i jinak než pouze finančně. Za podpory rodiny Kolowrat-Krakowské ušila ředitelka divadla Kolowrat, Martina Balážová, ochranné roušky pro děti a zaměstnance Dětského domu v Tachově.

více

Kolowrátek rozdává dětem radost

Hlavní prioritou Nadačního fondu Kolowrátek je podpora nadaných dětí a mladistvých. Kolowrátek podporuje Dětský domov v Tachově a je jeho hrdým patronem již několik let.

více

Kolowratský palác – „Global Money Week 2020“

V posledním březnovém týdnu se koná „Global Money Week.“ Je to již počtvrté v řadě, co se Česká republika zapojuje do tak významného celosvětového projektu, jehož posláním je bojovat proti chudobě, podporovat finanční gramotnost a šířit osvětu v oblasti finanční prosperity napříč generacemi. 

více

Dětský tábor v Kolowratových lesích

Na Zobáku nedaleko loveckého zámku Diana již po páté proběhlo letní táboření. Dětského tábora se zúčastnilo třicet dětí ze Základní školy v Přimdě a Dětského domova v Tachově.

více

Tachovský Kolowrátek vystoupil v Lidicích

Tragické výročí vypálení obce Lidice jsme si připomněli v sobotu 15. června. Oficiální pietní akt pořádaný Památníkem Lidice byl doprovázen přehlídkou pěveckých souborů nazvanou Světlo za Lidice.

více

Nadační fond Kolowrátek oslavil 10. narozeniny mysliveckým bálem na Přimdě

V pátek 16. listopadu 2018 zorganizovali zaměstnanci Kolowratových lesů na Přimdě již 7. ročník benefičního mysliveckého bálu. Večer slavnostně zahájili ostrostřelci ze Stříbra výstřelem z historických zbraní a následně všem přítomným představili sabráž, netradiční způsob otevírání lahve šampaňského šavlí.

více

Poděkování Galerii Kodl za podporu Kolowrátku

Galerii Kodl pořádá 2. ročník prodejní výstavy současného malířského umění s názvem Letní výtvarný salon Kodl Contemporary. Prezentuje vytříbená díla autorů od období hyperrealismu až po abstrakci. Část výtěžku z prodeje těchto děl věnuje galerie na podporu nadačního fondu Kolowrátek.

více

Benefiční myslivecký bál pro Nadační fond Kolowrátek 2018

Zaměstnanci Kolowratových lesů, a.s. uspořádali v Přimdě, poslední listopadový pátek, již 6. ročník oblíbeného benefičního mysliveckého bálu. Trubači Kolowratových lesů zahájili večer slavnostní fanfárou, po které následovala úvodní slova JUDr. Dominiky Kolowrat-Krakowské a vedoucího správy Kolowratových lesů Ing. Vladimíra Šístka.

více

Poděkování Galerii Kodl za podporu Kolowrátku

Dne 15. října 2017 skončila v Galerii Kodl prodejní výstava současného umění – Letní výtvarný salon – Kodl Contemporary, která prezentovala výtvarná díla umělců střední a mladší generace.

více

Koncert MHF Mladá Praha v Divadle Kolowrat

V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha se v pondělí 18. září 2017 za podpory rodiny Kolowrat-Krakowské a patronace Nadačního fondu Kolowrátek uskutečnil v prostorách Divadla Kolowrat koncert vážné hudby. V podání českého klavíristy Václava Máchy, slovenské flétnistky Kataríny Slavkovské a německého klavíristy Arise Alexandera Blettenberga zazněly skladby z děl mistrů: Ludwiga van Beethovena, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Jacquese Ibera a Theobalda Boehma.

více

Pozvánka na koncert vážné hudby

Mezinárodní hudební festival Mladá Praha a Nadační fond Kolowrátek si vás dovolují pozvat na koncert vážné hudby, který se koná dne 18. září 2017 od 19:00 hodin v Divadle Kolowrat, Kolowratský palác, Ovocný trh 6, Praha 1, v rámci 26. ročníku festivalu Mladá Praha 2017.

více

Galerie KODL podpoří Nadační fond Kolowrátek

V prostorách Galerie KODL na Národní třídě č. 7, Praha 1, probíhá od 21. června 2017 do 15. září 2017 prodejní výstava s názvem Letní výtvarný salon Kodl Contemporary. Posláním Letního výtvarného salonu je představit širšímu publiku díla odbornou veřejností oceňovaných tvůrců mladší a střední generace, jejichž dominantním výtvarným projevem je malba. Ke zhlédnutí a prodeji svá díla poskytli Ondřej Basjuk, Josef Bolf, Martin Krajc, Pavla Malinová, Jakub Špaňhel, Adam Štech a Lubomír Typlt.

více

JUDr. Dominika Kolowrat-Krakowská pro Czech & Slovak Leaders

Rozhovor o původu a tradicích, povinnostech i radostech.

rozhovor zde

Benefiční myslivecký bál pro Nadační fond Kolowrátek

Zaměstnanci Kolowratových lesů, a.s.  uspořádali v Přimdě, poslední listopadový pátek, již 5. ročník oblíbeného benefičního mysliveckého bálu. Slavnostní večer otevřeli úvodní fanfárou Trubači Kolowratových lesů. Následně hosty společně uvítali JUDr. Dominika Kolowrat-Krakowská a Ing. Vladimír Šístek, vedoucí správy  Kolowratových lesů.

více

Benzin & celuloid: Automobilový závodník a filmový magnát hrabě Saša Kolowrat

Kniha o životě Alexandera Josepha hraběte Kolowrat-Krakowského vznikla na popud rodiny Kolowrat-Krakowských u příležitosti 130. výročí jeho narození.

Autor Richard Pecha shromáždil řadu faktografických údajů z nevšedního života pozoruhodného Saši Kolowrata, které jsou členěny chronologicky podle jednotlivých roků. Kniha obsahuje 280 reprodukcí dobových fotografií a tiskovin, 20 původních ilustrací a fotoromán podle posledního snímku v produkci Sascha-Filmu „Café Elektric“.

více

Poděkování slečny Karolíny Rakové za nadační příspěvek

Dobrý den,

Vaše nadace mi poskytla finanční částku, díky které mi byla usnadněna a umožněna koupě naslouchadel značky WIDEX. Původně jsem chtěla nitroušní sluchadla, nicméně po dohodě s paní doktorkou jsme se rozhodly pro závěsná sluchadla. Velice rychle jsem se s nimi sžila, opravdu mi vyhovuje jak velikost naslouchátek, tak i vnímání zvuku. A protože také díky Vám je mi umožněno být jejich majitelkou, myslím si, že je nanejvýš vhodné Vám poděkovat. Opravdu ze srdce Vám děkuji za poskytnutý finanční příspěvek, díky němuž jsem si mohla naslouchadla pořídit. Je opravdu úžasné, kolik radosti a usnadnění dokážete přinést do jednoho lidského života. Naposledy přijměte můj velký DÍK.

S pozdravem

Raková Karolína

Festival Mladá Praha přinesl mnoho krásných chvil

Skončil 24. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha, který se konal za významné podpory Nadačního fondu Kolowrátek. Představilo se mnoho vynikajících, mladých talentovaných umělců z různých zemí včetně Japonska a České republiky. Festival, díky klasické hudbě, výrazně napomohl interpretům upozornit na jejich talent a navázat tak přátelské a umělecké kontakty s kolegy z celého světa. Výkony mladých umělců byly skutečným uměleckým zážitkem!

více

Poděkování studenta taneční konzervatoře DUNCAN CENTER

Krásný všední den paní Kolowrat-Krakowská,

Chtěl bych vám srdečně poděkovat za to, co jste pro mě udělala, a proto si vás nesmírně vážím z celého mého srdce, neboť takovýto člověk se v dnešní společnosti nenajde, a když ano, tak mezi ně patříte samozřejmě vy! Jelikož jste vzácná a ušlechtilá dáma, tak se budu snažit vás v žádném případě nezklamat.

více

Myslivecký bál na Přimdě podporuje Kolowrátek

Již potřetí se Myslivecký bál na Přimdě zařadil mezi nejvýznamnější společenské a kulturní akce v regionu. Pořadatelé – zaměstnanci Kolowratových lesů – si dali velmi záležet a připravili pro své hosty poutavý program i bohatou tombolu.

více
1, 2, 3