Příběhy

Chceme se s Vámi podělit o radost z příběhů lidí, kterým Nadační fond Kolowrátek zásadním způsobem pomohl. Kolowrátek jim pomohl ve vysněné cestě, mnohdy nastartoval jejich životní kariéru, podpořil jejich důstojný život, pomohl jim získat lepší životní podmínky. Věříme, že Vás pár těchto příběhů potěší a zahřeje, stejně jako nás.

Poděkování paní Mikešové za pomoc Lucince a Terezce

Dobrý den, paní Kolowrat-Krakowská a Vážená nadace,
dovolte mi tímto, vyjádřit náš dík za vaši velikou pomoc poskytnutím finanční podpory na pořízení čističky vzduchu a robotického vysavače pro moje alergické dcery Lucinku a Terezku. Vysavač dorazil dnes a čistička dorazí každým dnem. Mladší dcera Lucinka je doma, nemocná, tak pomáhala s vybalováním robota a má z něj obrovskou radost i se starší dcerou. Pro nás je to obrovská pomoc v každodenním životě.

Ještě jednou velký díky. Moc si vaší pomoci vážíme.

S pozdravem a přáním mnoha úspěchů Mikešovi

Cestování v novém autě je již pro Kubíka komfortní

Nadační fond Kolowrátek pomohl rodině malého Kubíka splnit přání a přispěl na pořízení nového automobilu, upraveného specifickým potřebám zdravotně postiženého dítěte. Díky tomu může Kubík cestovat v pohodlnější poloze a jeho maminka Vlaďka prožívat větší pocit klidu. Více zde.

Poděkování Kláry Frýbortové za pomoc její malé dceři

Vážená paní Kolowrat-Krakowská,
chtěla bych Vám moc poděkovat za finanční dar pro dcerku Veroniku Káčerkovou, která se narodila s vrozeným poškozením sluchu. Finanční dar nám pomohl dcerce pořídit kvalitní sluchadla, která jí pomůžou v rozvoji. Máme je zatím chvíli, takže si pomalu ještě zvyká, ale už vidíme rozdíl, že jí pomáhají. Od nošení sluchadel má větší zájem o zvukové hračky.

Vážíme si Vaší pomoci
Klára Frýbortová, matka

Poděkování studenta taneční konzervatoře DUNCAN CENTER

Krásný všední den paní Kolowrat-Krakowská,

Chtěl bych vám srdečně poděkovat za to, co jste pro mě udělala, a proto si vás nesmírně vážím z celého mého srdce, neboť takovýto člověk se v dnešní společnosti nenajde, a když ano, tak mezi ně patříte samozřejmě vy! Jelikož jste vzácná a ušlechtilá dáma, tak se budu snažit vás v žádném případě nezklamat.

Kdybych se měl rozhovořit o mé škole, tak vám zkrátka řeknu to, že mě mimořádně baví učení a potom pochopitelně i praktické výuky. Čili byl by to vlastně můj sen dosáhnout až na vrchol mé životní kapitoly.

A mimochodem, jestli byste chtěla, zvu vás do školy, abyste mě viděla tancovati!

Přeji vám mnoho úspěchů do budoucna, ale především vám přeji hodně zdraví a štěstí ve vašem nabitém životě!

Na brzkou shledanou Michal Dužda.

Malá Žanetka se již vozí v novém automobilu.

Nadační fond Kolowrátek i letos pomáhal zdravotně postiženým dětem. Rozhodl se jim přispět na zakoupení zdravotního kočárku, chodítka či jako v případě malé Žanetky, automobilu.

Jako většina dětí, kterým náš Kolowrátek pomohl, i Žanetka prodělala dětskou mozkovou obrnu. Rodiče nejprve nic netušili, ale po devíti měsících Žanetčina života se ukázalo, že něco není v pořádku. Po mnoha vyšetřeních, které Žanetka musela absolvovat, byla diagnóza sdělena rodičům.

Žanetka dodnes neumí sedět bez opory, lézt ani chodit a špatně komunikuje. Rodiče dělají pro zlepšení jejího stavu vše, co mohou. Žanetka tak kromě návštěvy u lékařů a rehabilitací plave v bazénu, absolvuje hipoterapii a navštěvuje speciální školku, což vyžaduje od rodičů vynakládání nemalých finančních prostředků. Rodiče si uvědomovali, že pro převoz Žanetky mezi jednotlivými místy, potřebují auto. Jejich finanční situace však nedovolovala plně pokrýt náklady na jeho pořízení, a proto se obrátili se žádostí o pomoc na náš nadační fond. Kolowrátek se rozhodl přispět částkou 60.000,- Kč.

Žanetka se dnes již přepravuje novým vozem. Projevuje ohromnou vůli k životu a jen tak se nevzdává. Jako kdyby si byla vědoma velkého úsilí svých rodičů o zlepšení jejího zdravotního stavu, odměňuje je krásným úsměvem, dobrou náladou a trpělivostí, kterou nejspíš zdědila po nich samotných.

Poděkování studenta Petera Moce za podporu vysněného studia

Drahá paní Dominiko,
před čtyřmi lety mi bylo díky Vám a Nadačnímu fondu Kolowrátek umožněno studium jazzové kytary na prestižní škole Newpark Music Centre v irském Dublinu. Bez Vaší podpory a podpory Kolowrátku bych si toto studium nemohl dovolit. Během studií jsem naplnil své sny a hrál snad s každým hlavním jazzovým interpretem. Spolupracoval jsem také s Českou ambasádou v Dublinu, a s mojí krajankou Vendulou Šmoldasovou alias Zeurítiou jsem vystupoval na nejznámějším jazzovém festivalu Bray Jazz Festival v Irsku. Jsem velice šťastným člověkem a jsem Vám i Kolowrátku nesmírně vděčný. Nyní jsem po čtyřech letech studia dokončil a odjíždím s mým novým jazzovým duem „On/Off“ na tour do USA. Poté budeme vystupovat v České republice. Jste první člověk, který tento e-mail s promo videem a plakátem dostává. Pokud budete organizovat jakoukoliv dobročinnou akci v Praze, neváhejte mne prosím kontaktovat, rádi bychom na Vaší akci vystoupili a podpořili ostatní. Stále žiji a pracuji v Dublinu, kontakt na mne je velice snadný: www.petermoc.com. Na svých stránkách jsem nechal vytvořit link na web nadačního fondu Kolowrátek.

Ještě jednou Vám velice děkuji a doufám, že se Vám naše nové video bude líbit. Budu se těšit, že se naše cesty znovu setkají.
S přátelským pozdravem
Petr
www.petermoc.com