Nadační fond Kolowrátek přivítal děti z dětského domova Tachov v Praze

Nadační fond Kolowrátek dlouhodobě podporuje Dětský domov v Tachově, proto i letos nemohla chybět tradiční Mikulášská nadílka pro děti. Pro početnou výpravu byl ve středu 6. prosince 2017 připraven celodenní bohatý program.

Děti v dopoledních hodinách, pod vedením ředitele dětského domova Mgr. Zdeňka Kropáče, navštívily v Paláci Chicago úspěšnou výstavu Na Film! 2: V pohybu. Interaktivní výstava představuje témata z dějin české kinematografie, jež jsou propojená tématem pohybu. Děti si vyzkoušely základní principy a techniky filmové animace, zábavnou formou se tak dozvěděly zajímavá fakta o českém filmu. Po společném obědě v Kolowratském paláci uvítala děti v Divadle Kolowrat paní JUDr. Dominika Kolowrat-Krakowská, spolu se členem správní rady nadačního fondu JUDr. Františkem Vyskočilem. Kulturní program zahájil hudební soubor Kaštánek. Ve starobylých chodských krojích vystoupily děti společně se svými učiteli a zazpívaly lidové písně a koledy.

Poté pozvala na podium paní Dominika Kolowrat-Krakowská pana ředitele Kropáče spolu s dětmi, aby převzali šek na 60 000,- korun. Částka bude využita na uhrazení volnočasových aktivit dětí z dětského domova.

Pozdravit děti přijeli i trubači Kolowratových lesů, kteří si připravili krátký program složený ze známých mysliveckých skladeb a loveckých fanfár. Nejočekávanější přišlo v podvečer. Do Divadla Kolowrat vstoupil v doprovodu čertů a anděla dětmi netrpělivě vyhlížený Mikuláš. Pro všechny děti měl připravené balíčky s mikulášskou nadílkou.

Po příjemně stráveném dnu se všichni rozcházeli naladěni vánoční atmosférou.