Francesca Kolowrat-Krakowská mistryní České republiky mladších juniorů

V Martinicích na Příbramsku se ve dnech 10. – 11. srpna konalo mistrovství České republiky v parkurovém skákání dětí a juniorů. Barvy Jezdeckého klubu Kolowrat hájila Francesca Kolowrat-Krakowská s Calistou-T a Tarolou D. Dařilo se jí více než dobře a své nedělní patnácté narozeniny oslavila zlatou medailí!

Nejprve s oběma klisnami absolvovala bez jediného zaváhání páteční úvodní kolo. S Tarolou D v sobotu dvakrát zaváhala, a tak do nedělního vyvrcholení postupovala s Calistou-T. Nakonec se stala jedinou vítězkou celého šampionátu, jež se nemusela o svůj titul rozeskakovat. Nikdo jiný totiž nedokončil všechna tři kola soutěže mladších juniorů bez trestných bodů.

„Dnes to bylo hodně náročné jak fyzicky, tak na psychiku. Parkur byl postaven technicky a moc jsem si přála, abych jej zvládla absolvovat hezky i čistě a Calistě-T to nezkazila. To se naštěstí podařilo a dokonce bez nutnosti rozeskakování, což jsem upřímně nečekala, i když jsem v to doufala. Sice máme již pár úspěšných rozeskakování za sebou, ale takto je to samozřejmě o to příjemnější,“ zhodnotila Francesca Kolowrat-Krakowská. „Pro mě osobně byla nejobtížnější fáze závěrečného parkuru mezi skoky 8. 9 a 10. Z osmičky na devítku byla distance na pět cvalových skoků, a pak buď na sedm, nebo na osm cvalových skoků následovala desítka. Bylo potřeba se rychle rozhodnout, zda to jít na vyšší, nebo nižší počet skoků,“ popsala Francesca část soutěže, kterou považovala za nejnáročnější.

O stříbro a bronz se pro změnu rozeskakovalo pět dvojic, které si po třech kolech připsaly jednu chybu, resp. 4 trestné body. Cennější kov nakonec přistál zavěšený na krku Antonii Sabathilové, jež se pokoušela s Antalií obhájit mistrovský titul z loňska. Zabránilo jí v tom zaváhání na mohutném triplebaru ve třetím kole. V rozeskakování již opět předvedla precizní jízdu, zatímco ostatní byli penalizováni. Třetí příčku obsadil díky nejrychlejšímu času z jednou chybujících Alexandr Baraldi s Uniekem 1. „Velmi silnou soupeřkou byla Tonička Sabathilová. Proto jsem jí také následně tipovala na stříbrnou medaili. Samozřejmě jsem úspěch přála i ostatním. Lexa Baraldi předváděl moc pěkné výkony a stejně tak pěkně měla rozjetou soutěž Kačka De Jagerová. Ta měla hodně dobře rozjetá první dvě kola, ale bohužel jí závěr tolik nevyšel a skončila až šestá,“ uvedla Francesca.

„Mistrovství České republiky v Martinicích bylo velmi vydařené. Jen první den, kdy pršelo, jsem se obávala, aby se příliš nepodmáčel povrch a nebyl ovlivněn průběh závodů. To se však naštěstí nestalo a celé tři dny jsme si všichni náramně užívali,“ dodala Francesca Kolowrat-Krakowská.