Kolowratský palác

Současný palác v sobě sloučil dva gotické domy, z nichž první se stal majetkem Kolowratů v roce 1670, druhý pak v roce 1697.

Vrcholně barokní palácovou přestavbu navrhl patrně Giovanni Domenico Orsi již v roce 1670, ale týkala se zprvu pouze jednoho domu, teprve po roce 1697 zasáhla i dům druhý. Dokončena byla v roce 1725. Z původního čtyřkřídlového paláce se dochovalo pouze průčelí do Ovocného trhu. V přízemních místnostech zůstaly zachovány raně barokní klenby. V místnostech 1. patra se nacházejí raně barokní malované trámové stropy. Hrabě Jindřich Kolowrat-Krakowský pronajal v roce 1993 na dvacet let Kolowratský palác Národnímu divadlu za symbolickou jednu korunu ročně, a to na základě smlouvy, která byla v roce 2008 aktualizována JUDr. Dominikou Kolowrat-Krakowskou, správkyní majetku po Františku Tomáši hraběti Kolowrat-Krakowském. V podkroví Kolowratského paláce po dlouhé desítky let sídlila činoherní scéna Divadla Kolowrat. V roce 2014 se ale Národní divadlo rozhodlo Kolowratský palác, včetně Divadla Kolowrat, opustit a celý palác vyklidilo. Nadále ale trvá, že Kolowrat-Krakowští za symbolickou 1,- Kč poskytli Národnímu divadlu celou sousední tzv. Technickou budovu, bez které by nebyl myslitelný provoz Stavovského divadla. Touto svojí aktivitou navazují na mecenášskou tradici rodu, tak jak tomu bylo ostatně i na počátku existence Národního divadla…

Aktuální nabídka

Pronájem zasedací místnosti

Ovocný trh 6, Praha 1

Hledáte místo pro příjemné setkání s partnery, místo pro jednání s klienty či s obchodními partnery, odborná poradenství nebo školení, pravidelné porady a workshopy?

Už vás omrzely výškové skleněné budovy na kraji města?

Buďte ve středu dění a pronajměte si naši zasedací místnost v historickém centru Prahy a to na hodinu, na dvě nebo třeba na celý den.

Co nabízíme:

  • Spojení tradičního prostoru s moderním vybavením

Moderní, plně vybavená nekuřácká zasedací místnost s výhledem na Ovocný trh se nachází ve 2. patře Kolowratského paláce. K dispozici je internetové připojení WI-FI, plazmová TV s možností pouštění prezentací, flipchart.

  • Kapacita: 30 míst

V případě zájmu zajistíme další občerstvení dle našeho nabídkového listu.

Je možné využít také nabídky dvou restaurací nacházejících se v přízemí Kolowratského paláce.

Kontakt

Tel: +420 224 947 319
Mobil: +420 601 375 125
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.kolowrat.cz